Blog-Permanentní make-up

Na co se nejčastěji ptáte?

Dodržování správné následné péče po aplikaci microbladingu je nezbytně důležité, abyste dosáhla těch nejlepších výsledků.

Pokud se těchto instrukcí budete držet, vaše obočí vydrží krásné tak dlouho, jak by mělo být.


Veškeré důležité informace s vámi podrobně proberu před samotnou aplikací a zároveň vás proškolím

jak se o nový permanentní make-up co nejlépe starat!


  • VŠECHNY DOTAZY
  • METODA
  • ZÁKROK
  • PÉČE
Nebudu mít časem obočí červené, zelené, modré ?

Kvalitní a správně zvolený pigment zaručuje stálost barev. Pigment musí být také správně vyvážený.

Jsou pigmenty bezpečné?

Pigmenty, se kterými pracuji, mají všechny požadované certifikáty jakosti EU a v praxi prověřené.

Chtěla bych černé obočí uděláte mi ho?

Černé obočí působí tvrdě a nepřirozeně, proto je barva míchaná na míru vašemu odstínu pleti.

Chtěla bych optický zvětšit rty tetováním jde to?

Tetováním tohoto nedocílíme a ani nechceme. Rty se nikdy netetuji přes linii rtů nikdy ne v pórech. Zvětšení rtů se řeší pouze na estetických klinikách výplněmi.

Upraví mi asymetrii rtů nebo obočí?

Ano, určitě. Metodou mikropigmentace docílíme přirozenějšího a rovnoměrného vzhledu.

Jak aplikace mikropigmentu probíhá?

Před aplikací se oblast obočí důkladně odlíčí, vydezinfikuje, přeměří a předkreslí. Pro znecitlivění se aplikuje anestetikum. Samozřejmostí je 100% hygiena a použití jednorázových pomůcek. Samotná aplikace trvá podle náročnosti zpravidla 1,5 až 2 hodiny, spolu s konzultací, předkreslením a přípravou je zapotřebí počítat 2-3 hodiny.

Bolí permanentní make-up?

Při permanentním make-upu kombinuji dvě anestetika a zaručuji tak maximální bezbolestnost zákroku.

Jak je to s hygienou při zákroku?

Používám jednorázové pomůcky, tetovací jehly, gumové rukavice. Při práci si pravidelně desinfikuji ruce a používám roušku.Tetované místo při práci dezinfikuji speciálním zeleným antibakteriálnim mýdlem a používám booster balm, který má přírodní antibakteriální a zklidňující složení.

Jak dlouho permanentní make-up vydrží?

Po aplikaci je třeba celý den obočí otírat navlhčeným vatovým tamponkem. Z kůže vytékají lymfocyty (bezbarvá tekutina), které když na kůži uschnou, vytvoří strupy. Čím větší strupy, tím většinou menší retence pigmentu, proto je žádoucí řádně otírat a mít tak co nejmenší stroupky.

Od druhého dne od zákroku je potřeba obočí mazat speciální péčí, kterou od nás každá klientka obdrží. Stroupky se vyloupávají zhruba 7-14 dní (u rtů jen 3-5 dní), nechte je odpadnout samovolně, nikdy je nestrhávejte ani neloupejte!

Obočí mi mizí nebo je světlé, co se děje?

Po vyloupání můžete mít pocit, že tam nic nemáte, obočí je příliš světlé apod. Neděste se, je to běžný jev! Pigment se v kůži hojí a vybarvuje až 8 týdnů, obočí může ještě ztmavnout. Pokud by obočí nebo rty byly i po uplynutí 6-8 týdnů příliš světlé, barva či jakákoliv nesrovnalost se doladí při korekci, která vždy následuje.

Kdy je správný čas na finální korekci?

Korekce je možná po 6–12 týdnech. Po 6 ti týdnech se teprve pigment ustálí. Až tehdy uvidíme finální vzhled barvy a můžeme provést případnou korekci.

Jak brzy můžu po zákroku do bazénu nebo do sauny?

Po dobu 14 dnů po zákroku rozhodně nedoporučujeme nenavštěvovat bazén, soláriu, saunu nebo podobné aktivity, kde by mohla být pleť vystavena nadměrné vlhkosti či teplu.

Můžu hned po zákroku použít make-up nebo se namalovat?

Nikoliv! Po dobu hojení obočí ničím nezvýrazňujte, nemalujte se ani neaplikujte make-up.

Mám již permanentní make-up několik let starý můžete ho obnovit?

Záleží jak tetování vypadá, jakou má barvu a tvar. Doporučuji nejprve konzultaci. Někdy se dá obnovit někdy doporučuji nejprve jeho odstranění.

Proč je nutná dodatečná korekce permanetního make-upu?

Barva se v pokožce ustaluje 6 týdnů (během této doby se může i dočasně ztratit), proto se korekce provádí nejdříve po 6-ti týdnech, výsledný odstín a sytost barvy lze proto hodnotit nejdříve až po uplynutí této doby.

Ani po sloupnutí stroupků není ještě barva v pokožce zcela ustálená. Je tudíž zbytečné se děsit, pokud je příliš výrazná či není naopak téměř vidět. Nejčastěji se uvádí, že konečný výsledek je patrný až zhruba po měsíci od samotného zákroku.

Je možné, že v některých místech se pigment zcela neuchytil nebo je třeba mírně upravit tvar, sytost barvy a podobně. A právě o to se postará korekce, určitě se tedy vyplatí ji nepodcenit.

Pro koho není permanentní make-up vhodný?

Permanentní make-up není pro každého. Mezi nejčastější kontraindikace, tedy důvody, proč není tato metoda vhodná, patří: těhotenství a kojení, onemocnění cukrovkou, vysokým krevním tlakem, poruchou krevní srážlivosti. Překážkou můžou být také různé druhy alergií, kožních chorob, užívání antibiotik a psychofarmak. Metodu nedoporučejeme klientkám:

  • s příliš mastnou pletí,
  • s kuperózní pletí,
  • pro překrytí, nebo jako korekci starého PMU.

Chcete se dozvědět více o permanentním make-upu?

Neváhejte mě kontaktovat ráda vám zodpovím vaše dotazy!

Karina Kudličková

Email: karina@myskin.cz

Telefon: +420 724 918 642

O autorovi

Jsem vášnivým odborníkem v oblasti kosmetiky a poradenství s více než 15 lety zkušeností. Moje profesní cesta mě zavedla přes kosmetické korporace a kliniky až k založení vlastní značky. Specializuji se na přírodní kosmetiku a doplňky stravy. Věřím v sílu přírody a jejího přínosu pro naše zdraví a krásu. Na svém blogu chci s vámi sdílet mé osobní zkušenosti, rady a tipy, které vám pomohou najít cestu k přirozené kráse a pohodě.

Chci na kurz MySkin

Pokud máte jakékoli dotazy nebo si přejete rezervovat termín pro kurz, neváhejte se na mě obrátit.

Těšíme se na vaši účast !

Rezervační a pokladní systémy!

S pokladním systémem máte kompletní správu svého podniku na jednom místě - od rezervací, přes klientskou databázi, až po prodej.

Budeme vás kontaktovat !

Kontaktujte nás!

Máte dotazy nebo potřebujete další informace? Neváhejte nás kontaktovat!

Pro telefonické dotazy jsme dostupní na čísle +420 72918 642

Vzor ke stažení!

Máte dotazy nebo potřebujete další informace? Neváhejte nás kontaktovat!